Każda kobieta lubi o siebie dbać i co za tym idzie – pięknie wyglądać. W jakim okresie panie prezentują się najpiękniej? Wielu mężczyzn twierdzi, że kobiety wyglądają zniewalająco podczas ciąży, zatem to idealny moment aby uchwycić to piękno w obrazie i zrobić pamiątkę zarówno dla siebie, jak i swojej przyszłej pociechy. Przygotowałem kilka rad i pomysłów, które przydadzą się Wam w przygotowaniach do ciążowej sesji fotograficznej.

 

 

Z partnerem czy bez?

Odpowiedź na to pytanie jest niesamowicie prosta – z historii gatunku ludzkiego jasno wynika, że w towarzystwie czujemy się po prostu lepiej i swobodniej. Zdolny fotograf z pewnością uchwyci odpowiednie chwile i wyjdziecie na zdjęciach naturalnie pięknie. Jednakże w sesji ciążowej główna uwaga powinna koncentrować się na kobiecie, a zatem czy z pewnością jest to dobre rozwiązanie? Tak – przede wszystkim na samym początku. Pierwsze chwile obcowania z aparatem mogą nieco strofować, dlatego też obecność bliskiej osoby będzie nieoceniona – później jednak uwaga obiektywu powinna być skierowana na przyszłą mamę.

 

 

Sesja ciążowa w plenerze czy w studiu?

Większość sesji ciążowych, które wykonałem to zdjęcia w plenerze. Według mnie głównym zadaniem fotografii ciążowej jest ukazanie i podkreślenie tego wspaniałego stanu kobiety, który jest dziełem natury. Stąd też połączenie z plenerem wydaje się być idealną konotacją, a krajobraz bez aglomeracji miejskiej stanowi piękne tło dla brzemiennych pań. Studio nie daje poczucia swobody i braku skrępowania, które odnaleźć można w odleglejszych od miasta zakątkach. Należy jednak podkreślić, że w przypadku miesięcy mroźnych studio jest dobrą alternatywą ze względu na zdrowie przyszłej mamy.

 

 

Dziecko na planie? Czemu nie!

Coraz częściej bohaterami sesji ciążowych są (już oddychające tlenem 🙂 ) dzieci. Ich obecność to przede wszystkim same plusy dla efektów końcowych. Nasze pociechy jak nikt inny potrafią wywołać u nas uśmiech i zaangażować się w to co robimy. W pierwszej części artykułu pisałem, że druga osoba powoduje, że czujemy się swobodniej. Dzieci natomiast momentalnie rozładowują atmosferę, przez co na zdjęciach wychodzimy naturalnie i przede wszystkim – radośnie.

 

 

Jak się ubrać do sesji ciążowej?

Ciąża to okres oczekiwania na narodziny, a więc radosny etap naszego życia. Warto to podkreślić wybierając strój do sesji. W tym przypadku dominować powinny ubrania z jasnymi kolorami i nieformalnym krojem. Pamiętajmy, że jest to moment dedykowany dla rodziny, a nie sesja biznesowa. Dlatego też u panów częstym wyborem jest modny t-shirt, a u pań (oczywiście w zależności od pogody) przewiewne ciążowe sukienki, bluzki,  które ładnie podkreślą uwydatniony brzuszek.