Przyjęcie weselne to doskonała okazja, by uchwycić w kadrze ulotne chwile. W tym dniu zarówno Państwo młodzi, jak i goście chcą wyglądać i czuć się wyjątkowo. Nic dziwnego, bo przecież wykonane zdjęcia uwiecznią każdą postać. Co zatem zrobić, poza wyborem właściwego fotografa, by wyglądać wyjątkowo na zdjęciach weselnych? Poniżej garść cennych wskazówek – nie tylko dla nowożeńców.

  Pokaż mi swą dłoń

Dłonie są wizytówką każdego człowieka. Warto podkreślić, iż w dniu ślubu grają one pierwsze skrzypce. Wszystko z powodu nowej biżuterii, którą są obrączki. Dlatego tym bardziej warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Niekoniecznie warto wykonywać skomplikowane zdobienia, czy iść w stronę przedłużania paznokci do niecodziennej długości. Istotne jest, aby pamiętać, by były one schludne i zadbane. Dotyczy to także panów.

 

 

Sen dobry na wszystko

Naukowcy są zgodni co do tego, że odpowiednia ilość snu potrafi zdziałać cuda dla samopoczucia oraz wyglądu. Wypoczęta cera wygląda zdrowiej, a oczy promienieją naturalnym blaskiem. Dlatego nie zapominajmy o właściwej dawce odpoczynku i snu przed tym najważniejszym w życiu wydarzeniem. To bardzo ważny krok, o którym wiele osób zapomina w ferworze przygotowań.

 

 

Żółte i czerwone….stop

Większość z nas wie, iż w polskiej kulturze założenie na wesele białej kreacji jest traktowane jako modowe faux-pas. Biel jest kolorem zarezerwowanym dla panny młodej, a kolor ma być swego rodzaju symboliką. Jednak nieliczni zdają sobie sprawę z tego, iż soczysta czerwień i intensywna żółć to barwy, które w znaczący sposób wybijają się na tle rodzinnych fotografii. Dlatego, jeżeli zależy nam, aby ten wyjątkowy dzień należał do Państwa młodych, może warto zrezygnować z zakładania tych kolorów. W przeciwnym razie, podczas przeglądania zdjęć grupowych, nasza uwaga będzie padać w pierwszej kolejności na te właśnie intensywne barwy.

 

 

Makeup no makeup

Na zakończenie jeszcze bardzo cenna wskazówka dla płci pięknej. Otóż drogie panie, warto pamiętać, że aparat zjada część makijażu. W związku z powyższym kobiety, które preferują bardzo delikatny i subtelny makijaż, na fotografiach mogą wyglądać na nieumalowane. Oczywiście nie zachęcam do przejaskrawienia swojego wizerunku. Warto jednak o tym pamiętać, aby nie być rozczarowanym.

Przyjęcie weselne to doskonała okazja do uwiecznienia wizerunku przybyłych osób na zdjęciach. Poza wyborem odpowiedniego fotografa, warto pamiętać o kilku sztuczkach i trikach, które mogą sprawić, że za jakiś czas będziemy przeglądać fotografie z zachwytem, a nie niesmakiem.