Bardzo często zdarza się, iż osoby, które organizują przyjęcie weselne stają przed odwiecznym dylematem: fotograf, czy operator kamery …a może wybrać zarówno fotografa, jak i operatora kamery ? Poniższy artykuł jest rozwiązaniem wszelkich wątpliwości, które się wówczas pojawiają.

 

Stres, stres i jeszcze więcej stresu….

 

 

Warto podkreślić, że ten wyjątkowy dzień jest również obarczony ogromną dawką emocji. Każdemu zależy, aby tygodnie czy nawet miesiące żmudnych przygotowań nie poszły na marne. Jaki zatem jest sens serwowania sobie kolejnej dawki stresu w postaci wszędobylskiego oka kamery? Badania pokazują, że zdecydowana większość z nas peszy się i denerwuje podczas nagrań. Podkreśla to także spory odsetek kamerzystów, zwłaszcza tych weselnych.

Bardzo często przed kamerą ludzie zachowują się w nienaturalny dla siebie sposób. Niejednokrotnie jedynym środkiem ratunku jest solidna porcja alkoholu. Niestety wówczas wielu gościom, a nawet nowożeńcom potrafią puszczać hamulce. Co za tym idzie, przeważająca część materiałów nagraniowych jest kompromitująca i nie nadaje się do ukazywania oczom innych.

 

Piękne ujęcia weselne

 

 

Aparat fotograficzny ma tę zaletę, że umożliwia właściwe przygotowanie się do zdjęcia i przybranie odpowiedniej pozy. Ponadto wprawiony fotograf ma olbrzymie możliwości korekty poszczególnych zdjęć, czy chociażby wybranych elementów. Dodatkową zaletą nowoczesnej fotografii ślubnej jest możliwość rozbudowania o różnego rodzaju filtry, od zdjęć czarno białych do różnych filtrów kolorystycznych. Fotografie tego rodzaju były wykonywane w aparatach analogowych. Jednak jak się okazuje historia kołem się toczy i obecnie ponownie wracają do łask. Jednocześnie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

W tym momencie należy pamiętać, iż każdy z nas patrzy na siebie bardzo krytycznym okiem. W związku z tym Państwo młodzi dość często proszą o różnego rodzaju korygowanie czy selekcję wykonanych fotografii. Zdjęcia dają pod tym kątem bardzo duże możliwości.

 

Wspomnienia ukryte na kartach

 

 

Na koniec warto jeszcze podkreślić, iż to właśnie fotografie stanowią pamiątkę ślubną, do której powraca się wielokrotnie. Niepowtarzalne zdjęcia mogą nie tylko zdobić nasze biurko w firmie, czy profilu w mediach społecznościowych, ale także być cudownym pomysłem na prezent np. dla nieobecnych gości.

Co jest równie (jeśli nie – najistotniejsze) przeglądanie zdjęć weselnych to rytuał mnóstwa par. Dla wielu małżeństw to wręcz punkt obowiązkowy podczas rocznicy ślubu, czy spotkań przy świątecznym stole.

Podsumowując, jeżeli zmierzacie się z dylematem wyboru pomiędzy fotografem weselnym, a kamerzystą to spróbujcie sobie wyobrazić, jak będziecie czuć się przed okiem kamery. Jeżeli na co dzień nie macie z nią do czynienia, istnieje prawdopodobieństwo, że będziecie zachowywać się w sposób nienaturalny. Z kolei jeśli zależy wam na możliwość retuszu, to zdecydowanie większe możliwości dają zdjęcia. Ponadto są one wyjątkową pamiątką i niepowtarzalnym pomysłem na prezent.