Takich wydarzeń chciałbym mieć w swoim portfolio jak najwięcej. To uczucie, że bierzesz udział w przedsięwzięciu, które ma realny wpływ na rozwój młodych ludzi jest bezcenne i tym bardziej chciałem jak najszybciej podzielić się z Wami moją relacją z Brave Kids Rzeszów 2018. 

 

Czym jest Brave Kids?

Główną ideą projektu jest pokazanie dzieciom z różnych stron świata różne kultury i poznanie konkretnych osób z innych zakątków globu. Niespodziewany jest jednak sposób w jaki się to odbywa – ideą przekazywania wiedzy jest koncentrowanie się na sztuce wyrażone poprzez różnego rodzaju spektakle i inne formy artystyczne. Miasta, które deklarują uczestnictwo w Brave Kids goszczą uczestników w swoich domach. W ten sposób przybysze mieszkają z gospodarzami danego kraju, poznając nie tylko nowe rodziny i sposób ich codziennego życia, ale również kulturę, język czy też historię. Zakończeniem ich pobytu i zarazem głównym punktem jest festiwal na którym prezentowany jest spektakl łączący wielokulturowość uczestników.

 

Brave Kids w Rzeszowie

Rzeszów w tym roku po raz kolejny gościł uczestników Brave Kids – m.in. ze Słowacji, Czech, Węgier czy też niektórych regionów Polski. Tak wielkie przedsięwzięcie odbyło się poprzez ogromną pomocą wspaniałych osób, które poświęciły masę swojego czasu i dobrej woli na rzecz uczestników Brave Kids. Edycja rzeszowska była koordynowana przez Panią Justynę Warecką, która również z powodzeniem działa w Zarządzie Stowarzyszenia Kultury Teatralnej Pieśni Kozła, czy też Panią Magdalenę Panek-Magierę będącą odpowiedzialną za wszystkie Rodziny Goszczące. Pani Magda będąc również Dyrektorem Szkoły j. angielskiego Early Stage zaangażowała się w pomoc tłumaczeniową, lecz również administracyjną organizując m.in. spotkania dla Rodzin Goszczących. Cała grupa wolontariuszy (a są to osoby równie kluczowe, więc zasługują na upamiętnienie: Zuzanna Żelazo, Ewa Zając, Monika Szczur, Martyna Sroka, Adam Łagowski, Krystian Pustelak, Dominik Słupek) była z kolei reprezentowana przez Panią Sarę Kij.

 

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej edycji Brave Kids – dla potwierdzenia powyższych superlatyw na temat samego przedsięwzięcia, zapraszam do relacji z finałowego dnia wydarzenia.